Konferencje, Szkolenia

Specjalista ds. konferencji i szkoleń ? cz. 2

7Jeśli zainteresowała Cie pierwsza część naszego artykułu w całości poświęconego tematyce stanowiska do spraw konferencji i szkoleń zachęcamy do przeczytania dalszej części artykułu. Tym razem poruszymy tak istotne aspekty jak: ścieżka kariery zawodowej, wynagrodzenie, możliwości rozwoju osobistego.

Ścieżka kariery zawodowej

W firmie szkoleniowo-konferencyjnej, tak jak w każdej innej, istnieją różne stanowiska pracy. Ścieżka kariery specjalisty do spraw konferencji i szkoleń przedstawia się następująco:

Pomocnik młodszego specjalisty – Młodszy specjalista – Starszy specjalista – Zastępca kierownika działu konferencji i szkoleń – Kierownik – Właściciel firmy szkoleniowo-konferencyjnej.

Każe stanowisko jest interesujące i pozwala się rozwinąć oraz zdobyć nowe kompetencje. Jeśli jesteś osobą ambitną, szybko się uczyć i marzy Ci się atrakcyjna ścieżka kariery to to jest właśnie praca dla Ciebie!

Wynagrodzenie

Krążą już legendy o tym ile można zarobić pracując w branży konferencyjno-szkoleniowej. Jak jest naprawdę? Wynagrodzenie przeciętnego specjalisty do spraw organizacji konferencji i szkoleń kształtuje się na wysokości średniej krajowej. Aby zwiększyć efektywność pracownika część firm stosuje dodatkowe elementy wynagrodzenia takie jak: premie pieniężne od ilości zorganizowanych spotkań biznesowych (prowizja), nagrody rzeczowe (telefon firmowy) lub wyjazdy motywacyjne (majówka w górach). Jest to więc dość intratny zawód.

Rozwój zawodowy

Rynek konferencji i szkoleń jest strasznie wymagający. Ze względu na silną konkurencję przetrwać mogą tylko najlepsi. Od dobrego specjalisty wymaga się ciągłego poszerzania wiedzy, zdobywania nowych, kluczowych kompetencji.  Jak ma tego dokonać? Najlepsi specjaliści w branży regularnie biorą udział w szkoleniach dotyczących pozyskiwania i obsługi klienta czy maksymalizacji sprzedaży. Zdają się nie tylko na firmę i to co ona im zaoferuje. Na doskonalenie zawodowe poświęcają również czas prywatny np. wakacje z dzieckiem. Taka jest cena…

Mamy nadzieję, że choć troszeczkę przybliżyliśmy Ci takie stanowisko pracy jak specjalista do spraw organizacji konferencji i szkoleń.