Szkolenia

Pracownik hotelu – c.d.

W związku z dużym zainteresowaniem artykułem „Pracownik w hotelu” (ilość wyświetleń zaskoczyła nas) prezentujemy kolejne stanowiska pracy charakterystyczne dla obiektu hotelarskiego.

Tym razem, by było jeszcze ciekawiej, na wokandę wzięliśmy wybranych pracowników ekskluzywnych hoteli. 

Parkingowy
Człowiek na tym stanowisku to pierwsza osoba, która wita gości po przekroczeniu bramy hotelu. Do jego obowiązków należy obsługa parkingu. Pod tym pojęciem rozumieć należy takie obowiązki jak: przyjmowanie samochodów na parking, parkowanie ich na życzenie klienta, podstawienie ich pod drzwi na życzenie klienta, dbanie o prawidłowy sposób parkowania samochodów na parkingu.

Odźwierny
Człowiek otwierający i zamykający drzwi. Wita i żegna.  Przeprowadza gości od i do samochodu pod parasolem w razie deszczu. Niby nic, ale jego obecność znacząco podnosi rangę obiektu, który oferuje coś więcej ni przysłowiowe.

Bagażowy
Człowiek, który przejmuje opiekę nad klientem, który zameldował się w recepcji. Do głównych jego zadań należy zaprowadzenie klienta do pokoju, niesienie i wniesienie do pokoju jego bagażu. To stanowisko szczególnie doceniane jest przez rodziców, którzy przejeżdżają do hotel w górach na wczasy z dziećmi mając mnóstwo bagażu.