Konferencje, Szkolenia

Jak efektywnie inwestować w pracownika?

Inwestować pieniądze w szkolenie? A może wydać je na imprezę integracyjną? Przed takim dylematem stoi zarząd niejednej firmy. Zwłaszcza w dobie nasilającego się kryzysu.

Jesteś prezesem, menagerem lub dyrektorem? Bądź szczerym wobec siebie. Należy przyznać wprost, że budżet był, jest i zawsze będzie pewnym ograniczeniem. I to niezależnie od sytuacji finansowej na rynku.

Czy musi Cie jednak ograniczać? Czy musisz dokonać wyboru? Niekoniecznie!

Wystarczy, zmienić koncepcje i sposób myślenia. Rozwiązanie okaże się banalnie proste. Zorganizuj dla swojej firmy imprezę szkoleniowo-integracyjną! Wiele firm i obiektów specjalizujących się w organizacji szkoleń i imprez integracyjnych posiada w swojej ofercie specjalne pakiety szkoleniowo-integracyjne.

Kluczowym zadaniem tego typu pakietów jest efektywne połączenie integracji i motywowania z przekazywaniem konkretnej wiedzy i umiejętności. A wszystko to okraszone szczyptą świetnej zabawy!

Oczywiście powiesz, że nie każdy typ imprezy firmowej będzie mógł idealnie wpasować się w konwencję szkolenia w górach. Głównie ze względy na prestiż i różny charakter tych wydarzeń. Ale dlaczego nie spróbować? To świetne rozwiązanie pozwalające firmie na znaczne oszczędności.

Na czym oszczędzisz łącząc szkolenia i imprezy dla firm?

Przede wszystkim tniesz koszty stałe, które musisz pokryć w przypadku organizacji wyjazdu dla pracowników. Do grupy takich kosztów zalicza się między innymi: transport, wyżywienie i nocleg. W przypadku organizacji szkolenia połączonego z imprezą integracyjną koszty rozbijają się nam na dwie imprezy w górach. W skali dużych przedsięwzięć są to oszczędności rzędy kilkunastu tysięcy.

Czynnik ekonomiczny to nie jedyny atut przemawiający za łączeniem firmowych szkoleń z imprezami. Jednak jest najbardziej doceniany wśród zarządu i właścicieli firm.