Szkolenia

Event w plenerze – czyli impreza z planem awaryjnym.

Z roku na rok coraz prężniej rozwija się sektor plenerowych wydarzeń eventowych. Specjaliści wyliczają liczne zalety tego typu imprez i podkreślają jedną kluczową wadę – kapryśność warunków atmosferycznych. Aby nagła zmiana aury nie spędzała snu z powiek organizatorzy zabezpieczają się tworząc plan awaryjny.

Jednym z nietypowych pomysłów na organizację szkolenia są warsztaty w plenerze. Na wypadek niesprzyjających warunków pogodowych organizatorzy zamówili specjalne namioty. Mimo deszczu event odbył się bezproblemowo. Natomiast plan awaryjny nie wymagał wielkich nakładów finansowych. Wystarczyło zatroszczyć się o detale.

 

Przygotowując plan „B” warto zadbać o niecodzienną tematykę imprezy. Plan awaryjny nie powinien być gorszą wersją eventu, na którą zaprosiliśmy gości. Tu z pomocą przychodzą hotele posiadające bogate zaplecze eventowe – jak ten hotel w Muszynie. Kreatywny dział marketingu tworzy różne warianty programu imprezy dla firm uwzględniając budżet, którym klient dysponuje.

 

Odwołanie eventu w ostatniej chwili pozostawia niesmak, a w najgorszym wypadku może zostać odebrane jako porażka. Generalnie bez dobrego planu „B” nie powinnyśmy pokuszać się o imprezę w plenerze.